Forum Gotyk-Forum.pl - Gotyckie forum otwartego myśliciela. Strona Główna
Autor Wiadomość
<    Lamus   ~   Niekończący się gotyk? Jak to skończyć?
fleur
PostWysłany: Pią 13:30, 27 Lip 2007 
Narzeczona wampira
Narzeczona wampira

Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 4778
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 31 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: warmińsko-mazurskie


Czy kiedy nagle znudzi się Ci styl gotycki, to wypada go tak nagle porzucić? Czy to będzie sprzeczne z Twoimi zasadami? A może bez żadnych przeszkód można z tym skończyć?
Piszcie, co na ten temat uważacie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Asasel
PostWysłany: Pią 14:49, 27 Lip 2007 
Silvaticus Cruor
Silvaticus Cruor

Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 563
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Święte Miasto


Można lubić gotyk całe życie. Jednak warto w pewnym wieku znać granice co wypada a co nie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mordasz
PostWysłany: Pią 14:55, 27 Lip 2007 
Biggus Dickus
Biggus Dickus

Dołączył: 19 Gru 2005
Posty: 2522
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 4/5
Skąd: Poznań


Asasel napisał:
Można lubić gotyk całe życie. Jednak warto w pewnym wieku znać granice co wypada a co nie.


popieram ! Powiedz "NIE" kobiecie po 40 w czarnej mini Grey_Light_Colorz_PDT_08


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Koval
PostWysłany: Pią 15:34, 27 Lip 2007 
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 4963
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 43 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kraków


Niekiedy te "czterdziestki" wyglądają tak z 10 - 15 lat młodziej.
Mimo wszystko trzeba znać umiar. Zamilowania do muzyki nikt z nas nie wykrzewi (co najwyżej nam przejdzie albo zainteresuje coś innego), ale z takich bardziej przyziemnych spraw, to jednak trzeba o siebie dbać Grey_Light_Colorz_PDT_03


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fleur
PostWysłany: Sob 13:45, 28 Lip 2007 
Narzeczona wampira
Narzeczona wampira

Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 4778
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 31 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: warmińsko-mazurskie


Mordasz napisał:
Asasel napisał:
Można lubić gotyk całe życie. Jednak warto w pewnym wieku znać granice co wypada a co nie.


popieram ! Powiedz "NIE" kobiecie po 40 w czarnej mini Grey_Light_Colorz_PDT_08


Dokładnie. Ja ostatnio widziałam na ulicy kobietę koło 40/50 lat, miała na włosacy różowe sztuczne pasemka, skórzane spodnie, odblaskową bluzkę i w ogóle była cała CYBER. A ludzie patrzyli na nią, jak na głupią.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DarkMirror
PostWysłany: Sob 14:40, 28 Lip 2007 
DarkMirror
DarkMirror

Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: z ojca i matki


współczuję widoku. ja bym uciekł chyba do domu ze strachu Grey_Light_Colorz_PDT_08

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Piorun
PostWysłany: Sob 14:49, 28 Lip 2007 
Nocny Łowca
Nocny Łowca

Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1155
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Suwałki, niestety...


Hi hi, pojedźcie kiedyś do USA i obejrzyjcie sobie 60, a nawet 70cio-80cio letnie "Babcie Rocka" czy "Babcie Country" Grey_Light_Colorz_PDT_01
Albo po prostu wyobraźcie sobie, powiedzmy, własną babcię w, powiedzmy, kowbojkach, jeansowej mini, bluzce w kratę i kowbojskim kapelusiku Grey_Light_Colorz_PDT_04
Z drugiej strony powiem szczerze: to wygląda dziwnie, ale mi się to podoba. Podoba mi się to, że na zachodzie przekroczenie 30 lat żywota nie oznacza że trzeba konieczne się ustatkować, zacząć nosić gajkerki i myśleć w kategoriach praca-dom-dzieci.
My się jeszcze tego musimy nauczyć i robić to co uważamy za fajne, a nie zastanawiać się co wypada a co nie wypada (bo może się nagle okazać że wypadnie nam nosić moherowy berecik i księdza proboszcza w rąsię całować, bo inaczej nie wypada).

Poza tym co to znaczy
Cytat:
Czy kiedy nagle znudzi się Ci styl gotycki
?? Jeśli dla kogoś to styl czy poza, to oczywiście niech ją zmienia kiedy chce (IMO im szybciej tym lepiej) i niech leci za modą.

Dla mnie gotyk, czy gotycyzm metoda na życie i sposób oglądu rzeczywistości idealnie pasujący do mojej pogiętej psychiki, a nie styl czy moda. Mógł bym nawet napisać że gotyk wybrał mnie, a nie ja gotyk. Albo może po prostu tak do siebie pasujemy, że musieliśmy się jakoś zejść Wink

A sam styl? Dla mnie to w zasadzie sygnał ostrzegawczy dla otoczenia. Coś w stylu napisu: "Uwaga! Strefa zagrożenia czarnym humorem i cynizmem ! Podchodzisz na własne ryzyko! Dzieci wprowadzać na smyczy!"
Poza tym taka estetyka mi po prostu pasuje. Z drugiej strony, jeśli to koniecznie konieczne, mogę z niej zrezygnować - i tak nie zmieni to tego co siedzi w środku.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DarkMirror
PostWysłany: Sob 14:51, 28 Lip 2007 
DarkMirror
DarkMirror

Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 413
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 2/5
Skąd: z ojca i matki


Piorun napisał:
Hi hi, pojedźcie kiedyś do USA i obejrzyjcie sobie 60, a nawet 70cio-80cio letnie "Babcie Rocka" czy "Babcie Country" Grey_Light_Colorz_PDT_01
Albo po prostu wyobraźcie sobie, powiedzmy, własną babcię w, powiedzmy, kowbojkach, jeansowej mini, bluzce w kratę i kowbojskim kapelusiku Grey_Light_Colorz_PDT_04


no ładnie, zhaftowałem się na mój keyboard. kupisz mi nowy! Grey_Light_Colorz_PDT_43


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wila
PostWysłany: Sob 19:59, 28 Lip 2007 
Alice in Gothland
Alice in Gothland

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1659
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Mordasz napisał:


popieram ! Powiedz "NIE" kobiecie po 40 w czarnej mini Grey_Light_Colorz_PDT_08


Haha, jakbym matkę mojej koleżanki widziała Grey_Light_Colorz_PDT_06 Dodać do tego należy zafascynowanie magią, okultyzmem, Voodoo i szatan wie czym jeszcze, plus facet zmieniający się co sezon Grey_Light_Colorz_PDT_08
Jej córka jest gotką i chodzą razem na imprezy, a ludzie dopiero po chwili się orientują, że to jej matka, a nie siostra Grey_Light_Colorz_PDT_01 [albo wcale się nie orientują].

Może też niegotyckie, ale co do "wyrastania" z subkultur, to w Jarocinie widziałam grupkę dobrze trzymających się punków [kobiet, znaczy się] dobrze po tej 40 Grey_Light_Colorz_PDT_06 Irokeziki, glany, jedna nawet tatuaż miała [też z glanami. A glany miała pomarańczowe Grey_Light_Colorz_PDT_06]. I należały do osób najaktywniej uczestniczących w koncercie. Ciekawy widok, zresztą, jeśli dobrze się z tym czują, to czemu nie?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Procella
PostWysłany: Sob 20:24, 28 Lip 2007 
La Figlia Della Tempesta
La Figlia Della Tempesta

Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 6265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Gothic princess napisał:
Czy kiedy nagle znudzi się Ci styl gotycki, to wypada go tak nagle porzucić?Czy to będzie sprzeczne z Twoimi zasadami? A może bez żadnych przeszkód można z tym skończyć?
Piszcie, co na ten temat uważacie.

Nie, trzeba najpierw napisać do Rogatego podanie o skreślenie z listy i grzecznie czekać w czarnych koronkach na odpowiedź Grey_Light_Colorz_PDT_19 I oczywiście płaci się karę umowną.

A tak poważnie... a co tu ma nie wypadać?

Bardziej sprzeciwiałoby się moim zasadom udawanie, że dalej coś mnie wiąże z tym klimatem/środowiskiem, gdyby mój sposób postrzegania świata i wrażliwość estetyczna zmieniły się tak radykalnie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Robert
PostWysłany: Nie 6:47, 29 Lip 2007 
Zachód Słońca
Zachód Słońca

Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 243
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Łódzi


Gothic princess napisał:
A może bez żadnych przeszkód można z tym skończyć?


Nie wyobrażam sobie jakie to miałby być przeszkody, nie licząc nacisków ze strony znajomych lubujących się w podobnych klimatach.

Z każdej przygody, z każdego etapu swojego życia zabieramy coś dalej, jakiś pierwiastek tego kim byliśmy i co robiliśmy będzie żyć w nas już zawsze, zatem nie należy bać się zmian, ale też nigdy nie powinno się wypierać swojej przeszłości.

Gotyk z pewnością otworzył przed mnóstwem ludzi tutaj wiele nowych światów, nie tylko muzycznych.

Mordasz napisał:
popieram ! Powiedz "NIE" kobiecie po 40 w czarnej mini


Nie potrafię. A Niebiosa wiedzą, że próbowałem wielokrotnie, ale to jest silniejsze ode mnie. Mam do nich słabość, która z pewnością obróci się kiedyś przeciw mnie... Grey_Light_Colorz_PDT_08


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
fleur
PostWysłany: Nie 14:52, 29 Lip 2007 
Narzeczona wampira
Narzeczona wampira

Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 4778
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 31 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: warmińsko-mazurskie


Cytat:
Nie potrafię. A Niebiosa wiedzą, że próbowałem wielokrotnie, ale to jest silniejsze ode mnie. Mam do nich słabość, która z pewnością obróci się kiedyś przeciw mnie... Grey_Light_Colorz_PDT_08


Oj na pewno się obróci... a tak szczerze... to co jest takiego pociągającego w kobietach, które nie umieją sobie poradzić z tym, że są już stare, i że nie wypada?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ansata
PostWysłany: Nie 15:41, 29 Lip 2007 
Czarna Kucharka
Czarna Kucharka

Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 2630
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Bielsko-Biała


to wlasnie mnie przeraza w naszych czasach-kult mlodosci.ja mysle,ze kobieta po 40 nie jest wcale stara,jest w srednim wieku.zreszta...ja nie uznaje czegos takiego jak "nie wypada".najwazniejsze by nie robic mocnej fizycznje badz moralnej krzywdy innym,a ubior kogos innego,przynajmniej mi,zadnej krzywdy nie robi.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Procella
PostWysłany: Nie 16:41, 29 Lip 2007 
La Figlia Della Tempesta
La Figlia Della Tempesta

Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 6265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Ślusznie. Natomiast - ale to dotyczy osób w każdym wieku - dobrze jest wiedzieć, jak się wygląda i brać to pod uwagę przy dobiorze stroju. Ale zaczynamy tu trochę odchodzić od tematu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Asasel
PostWysłany: Nie 20:17, 29 Lip 2007 
Silvaticus Cruor
Silvaticus Cruor

Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 563
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Święte Miasto


No dobra. Te 40 kochane... To tak jakby moja mamusia teraz zaczeła gotyku słuchać...(niestety to niemożliwe:P). Niech założy sobie czarną długą kieckę, pomaluje ciemniej oczy i założy jakiś wisiorek z czarnym oczkiem. Okej! To jeszcze ujdzie, no ale różowe pasemka, skórzane portki z nad których wylewa się skóra i tkanka tłuszczowa, do tego glany?... Nie dzięki. Na to bym nie pozwoliła. Jak mówiłam trzeba znać granicę! Bo dalej to już się tylko rzygać chce....

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny
Forum Gotyk-Forum.pl - Gotyckie forum otwartego myśliciela. Strona Główna  ~  Lamus

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach