Forum Gotyk-Forum.pl - Gotyckie forum otwartego myśliciela. Strona Główna
Autor Wiadomość
<    Psychologia i socjologia   ~   Amerykanizacja.
hauer
PostWysłany: Pon 19:03, 14 Sty 2008 
Czarny Mentor
Czarny Mentor

Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 900
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: że znowu!


Piorun, los_vampiros też im zazdrości tylko nie chce się przyznać Grey_Light_Colorz_PDT_08 . Sorry, ale na prawdę takie mam odczucia po przeczytaniu tego posta...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gyenshin
PostWysłany: Pon 23:00, 14 Sty 2008 
Roztańczony Pył Świata
Roztańczony Pył Świata

Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 855
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Metropolia Górnośląska


los_vampirros napisał:

Społeczeństwo amerykańskie jest wyjątkowo głupie. Tam ich narodowy idiotyzm wysysa się już z mlekiem matki. Dla mnie to jest kraj chorych ludzi. No może jeszcze został tam ktoś myślący, ale jeśli tak to niewielki procent i niewiele ma do powiedzenia.

byłeś tam? bo tak się składa że choć sam tam nie byłem, to parę znajomych było i choć faktycznie Amerykanie są dosyć, hm, amerykocentryczni, to nie są raczej statystycznie jakimś wybitnie głupim narodem. a przynajmniej z moich własnych doświadczeń via Internet nie odbiegają ani od takich np. Brytyjczyków, ani od naszych rodaków, przynajmniej w młodszych pokoleniach.

Cytat:
Sama postawa ludzi tam żyjących jest irytująca od stosunków międzyludzkich do "patriotyzmu" (btw. zobaczcie na ilu amerykańskich filmach pojawia się ich flaga powiewająca na tle nieba) Albo np. ich kościoły. Chodzi mi o te spotkania religijne (bo mszą to nie jest) na których odstawiają szopkę a armia bezmózgich ludzi stoi w transie. To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.

taaa, a kościoły pełne moherów słuchających Rydzol Radio pewnie mają? zresztą, nie wiem co śmieszniejsze - "ich" pokazowy patriotyzm, czy "nasz" kończący się na fladze, hymnie i orzełku, podczas gdy większość ma się za wielkich patriotów. nie do końca wiem o co Ci chodzi z tymi kościołami, ale fakt, tam co rusz mają jakichś natchnionych kaznodziei, oferujących zbawienie za 3,44 + VAT za minute rozmowy. no ale tam nie ma tak scentralizowanej religii jak u nas, bo katolicyzm nie wiedzie prymu, więc papa B16 nie może przyjechać i wszystkiego poustawiać.

Cytat:
Ameryka jako "policja" świata? Niech sobie będą jeśli tak bardzo chcą. Mają swój "wspaniały kraj" na prawie własnym kontynencie to niech sobie robią co chcą. Gorzej gdyby coś takiego było uskuteczniane w europie bo to zagrożenie dla reszty krajów. Ich wojny to taki poligon na serio. Manewry na dużą skalę, tylko z przy użyciu większych środków. Jestem ciekaw jak w takim irackim miasteczku rozpoznają terrorystów. Może będą chodzić po domach i pytać: Czy są tu jacyś terroryści?

jak już pisałem, ktoś tym pałkarzem być musi, a mając do wyboru Rosjan, Chińczyków i Amerykańców, wolę już mniejsze zło. zresztą teraz Amerykanie nie mają już takiej przewagi jak kiedyś.

wampirek malutki napisał:
Cóż..dla mnie przede wszystkim absolutnie fascynujące jest to, że kraj, który ma ubogą kulturę, jest najmłodszym "narodem" świata (biali ludzie w Ameryce są najeźdźcami i nic tego faktu nie zmieni, więc nie wiem, w jakim stopniu mogę nazwać ich narodem. Przyjmimy jednak, że tak ich nazwiemy) zrobił tak wielką furorę.

fakt, ten naród to nie bardzo, bardziej realnie brzmi "społeczeństwo". fascynujące jest jednak że to wszystko się trzyma jakoś w kupie.

a z tą furorą to mnie nie dziwi, biorąc pod uwagę to jacy ludzie na początku tworzyli USA. teraz to już trochę inna broszka, bo tamte czasy minęły, ale kiedyś ściągała tam przecież masa ludzi, którzy byli ograniczani w ten czy inny sposób przez swoje państwa pochodzenia, więc wybierali ryzykowny, ale wolny grunt w Ameryce. można chyba stwierdzić, że emigrowało tam stosunkowo duży odsetek ludzi kreatywnych, a przy tym nieco ryzykantów, a tacy właśnie są motorem postępu. dodajmy do tego, że w końcu Ci ludzie nie przyjeżdzali też tam jako 'tabula rasa', tylko przywozili własne tradycje, które wpływały jedna na drugą, tworząc nierzadko coś interesującego. zresztą do dziś to "wzbogacanie" swojej puli społecznej jest częścią polityki USA, tyle że stało się selektywne.

Cytat:
Ostatecznie, pod względem kulturowym to niestety USA jest dla np. Polski czy Francji czymś w rodzaju młodszego kuzyna z głębokiej prowincji. Dobrym aspektem amerykanizacji jest tolerancja, wynikająca z tego, że USA jest etnicznym, religijnym i narodowym kociołkiem.

o właśnie, o tym kociołku mowa. choć z tą tolerancją ponoć nie jest tam aż tak różowo. pewnie, jest usankcjonowana prawnie, i to jest niepodważalne, ale wiadomo - prawo prawem, a ludzie swoje. z tego co kiedyś słyszałem, istnieje dosyć spora przepaść między np. białymi i czarnymi w USA, na zasadzie że rasy wolą się trzymać w swoim towarzystwie i są lokale bardziej dla czarnych i bardziej dla białych. z tego co wiem w takim np. UK ten podział nie jest aż tak widoczny. zresztą, tu opieram się na obserwacjach osób trzecich i przeczytanych tu i ówdzie artykułach, więc jestem otwarty na kontrargumenty.

Cytat:
USA nie ma dla mnie żadnych predyspozycji do bycia "policją" świata. Śmieszą mnie deklaracje amerykańskich polityków, chcących wszędzie nieść "demokrację".

ano, te deklaracje to albo przejaw wyrachowania i cynizmu, albo zwykłej naiwności. nie da się po prostu "wprowadzić" w jakimś kraju demokracji i ją tam utrzymać, jeśli nie będzie istniała tam stabilna gospodarka i jako taki poziom życia, nie mówiąc już o fakcie braku tradycji demokratycznych w wielu krajach.

Cytat:
Tymczasem w samych Stanach można w majestacie prawa zabić człowieka (...)

jako umiarkowany zwolennik kary śmierci nie uważam tego za szczególny problem Grey_Light_Colorz_PDT_19

Cytat:
Jako Polka wstydzę się za naszych pożal się, Boże, żołnierzy, którzy ulegli i pojechali na misję do Iraku.

a to akurat trochę, bez obrazy, niemądre. żołnierze sami się tam nie wysłali. podziękuj raczej za to tej bandzie krety... eee... znaczy się... wybranym w demokratycznych wyborach reprezentantom naszego społeczeństwa w Sejmie i Rządzie, o! Grey_Light_Colorz_PDT_19

Cytat:
Sądzę, że karmienie człowieka świństwem jest chwytem politycznym. Człowiek, jedząc byle co, zaczyna myśleć byle jak, a im bardziej byle jak myśli, tym łatwiej nim manipulować. W interesie amerykańskich (a poprzez czerpanie wzorów-także innych, niestety) władz jest utrzymanie jak najgłupszego społeczeństwa.

ja bym powiedział że tego akurat wcale Amerykanie nie wymyślili, to dosyć stara koncepcja Grey_Light_Colorz_PDT_08

hem, z tego wszystkiego wyjdzie pewnie dla niektórych, że jestem jakimś wielkim fanem USA Grey_Light_Colorz_PDT_08 a to akurat nieprawda, no ale sądzę że oddać trochę sprawiedliwości im się należy Grey_Light_Colorz_PDT_19


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Opus Diabolicum
PostWysłany: Wto 0:10, 15 Sty 2008 
Plugawy
Plugawy

Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 1385
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź


Musze przyznać się, iż co do głupoty Amerykanów zmieniłem ostatnio troszkę podejście.Mianowicie : widziałem wywiady z ludźmi tam żyjącymi i na pytanie co jest stolicą Włoch - padała odpowiedź Francja.Jakie państwa U.S.A powinny zbombardować - padała odpowiedź Niemcy, po czym zaznaczali na mapie Australię.To samo było z mieszkańcami Anglii : nie wiedzieli jaki jest najwyższy szczyt świata ale byli pewni, że leży gdzieś w U.K. Śmiałem się dopóki nie zobaczyłem wywiadów z obywatelami naszego państwa : Kiedy obchodzimy Święto 3 Maja : Eee....chyba w Kwietniu.
Co do U.S.A jako policjanta świata, to jak powiedział Mohamed ElBaradei - (laureat pokojowej nagrody nobla i szef IAEA ), że są chłopcy, którzy mogą mieć arsenał nuklearny i ci, dla których jest to zabronione.A przecież teczka w czerwonym guzikiem może znaleźć się w rękach różnych rękach.Moim zdaniem cytat Georga Busha mówi wszystko : "Kto nie jest z nami jest przeciw nam".
Izrael formalnie nie powinien mieć arsenału nuklearnego - ciche przyzwolenie daje mu sympatia U.S.A.Dla mnie Stany Zjednoczone są bardziej belfrem, który stoi z linijką i daje po łapkach tym, którzy nie chcą się podporządkować a nagradza tych, którzy grzecznie się podlizują i grają pod muzyczkę U.S.A. Co do " wprowadzania demokracji" wypowiedziałem się wcześniej.
Mówi się o wykonywaniu kary śmierci w Chinach - nie słyszałem, by padała jakaś ostra krytyka chociażby ze strony ONZ odnośnie wykonywaniu kary śmierci w U.S.A.
Jeśli chodzi o wojnę w Iraku - to jest to ewidentnie wina naszych elit politycznych, które się pod tym odpisały.Pominę fakt, że nie dostaliśmy obiecanego zniesienia wiz, za jakąś tarczę na pewno będziemy musieli dołożyć z naszego budżetu - ale czemu dalej tam tkwimy i do tego jeszcze ten Afganistan ?? Czy nikt nie potrafi wyciągnąć wniosków ??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hauer
PostWysłany: Wto 0:40, 15 Sty 2008 
Czarny Mentor
Czarny Mentor

Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 900
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: że znowu!


Do tarczy raczej dokładac się nie musimy - stać ich Grey_Light_Colorz_PDT_19

Co zaś się tyczy tych wywiadów to żeby się na nich opierać trzeba upaść chyba na głowę - toć to wiadomo, ze w takich przypadkach ZAWSZE wybierają "najciekawsze" odpowiedzi...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Opus Diabolicum
PostWysłany: Wto 1:13, 15 Sty 2008 
Plugawy
Plugawy

Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 1385
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź


Słyszałem, że jeśli demokraci dojdą do władzy - to obetną z budżetu na tarczę . Ja nie mam zamiaru nic się dokładać . Wink
A co do wywiadów to owszem - kilka razy w dzieciństwie zdarzyło mi się upaść na główkę Grey_Light_Colorz_PDT_08. Ale jeśli chodzi o tzw. głupotę to nie tylko sprawa wywiadów.Przykład : masakra / strzelanina na uczelni - zamiast ograniczyć dostęp do broni padły propozycję, żeby broń była dosłownie sprzedawana jak jabłka.Albo pikniki z bronią w Teksasie - gdzie cała rodzina wybiera się na festyn, tam 7 letnie dzieci mogą postrzelać sobie do manekina z prawdziwego M16.Analogicznie do głupoty z wywiadów : śmiałem się z pomysłu powszechnej sprzedaży broni, póki nie padł pomysł sprawdzenia orientacji seksualnej Teletubisia.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Procella
PostWysłany: Wto 12:48, 15 Sty 2008 
La Figlia Della Tempesta
La Figlia Della Tempesta

Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 6265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Wydzielam offtopa.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Nhenharhoth
PostWysłany: Wto 13:02, 15 Sty 2008 
Bad Girl Straight to video
Bad Girl Straight to video

Dołączył: 27 Paź 2006
Posty: 3444
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 25 razy
Ostrzeżeń: 3/5
Skąd: Bielsko-Biała


Aaaaaa podwójny post Procelli Grey_Light_Colorz_PDT_29

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ansata
PostWysłany: Wto 13:03, 15 Sty 2008 
Czarna Kucharka
Czarna Kucharka

Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 2630
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 28 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Bielsko-Biała


ostrzeżenie jej!ostrzeżenie! choć znjąc życie,to nam wlepi,bo się nie podskakuje "władzy" Grey_Light_Colorz_PDT_43

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Procella
PostWysłany: Wto 13:05, 15 Sty 2008 
La Figlia Della Tempesta
La Figlia Della Tempesta

Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 6265
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Po prostu wypadł spomiędzy moich postów wpis Charona Grey_Light_Colorz_PDT_03 Zresztą chyba sam go usunął, bo ja tego nie robiłam. Zresztą w ten sposób mój drugi post traci sens i zaraz go wywalę Grey_Light_Colorz_PDT_08

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Procella dnia Wto 13:06, 15 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Opus Diabolicum
PostWysłany: Wto 13:38, 15 Sty 2008 
Plugawy
Plugawy

Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 1385
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź


Procella napisał:
Wydzielam offtopa.


Ok. W sumie faktycznie - założenie tematu zeszło na dalszy tor Grey_Light_Colorz_PDT_15


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
vere
PostWysłany: Pią 17:29, 18 Sty 2008 
Łowca czarownic
Łowca czarownic

Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 1024
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Sfera Materii Negatywnej


Cytat:
Ale jeśli chodzi o tzw. głupotę to nie tylko sprawa wywiadów.Przykład : masakra / strzelanina na uczelni - zamiast ograniczyć dostęp do broni padły propozycję, żeby broń była dosłownie sprzedawana jak jabłka.Albo pikniki z bronią w Teksasie - gdzie cała rodzina wybiera się na festyn, tam 7 letnie dzieci mogą postrzelać sobie do manekina z prawdziwego M16.


Coś mi się nie widzi żeby na piknikach w Teksasie dzieci strzelały z automatycznych karabinów.
Po za tym prawo amerykańskie zabrania chyba posiadania broni automatycznej szturmowej, nie wiem jak jest w Teksasie ale coś mi się obiło o uszy przy okazji tych ich wszystkich związków strzeleckich.
Trochę przesada ale fakt faktem że w tym stanie jak nie masz pod poduszką Colta Phytona to jesteś frajer.

A co do broni w Stanach.
U nich jest inna mentalnośc tam bron się zrosła z narodem.
Dla nich oczywistym jest posiadanie broni tak jak dla nas posiadanie żelazka.

Co do tarczy.
Kolejny ksenofobiczny pomysł Ameryki.
A tłumaczenie budowy tym że Iran posiada głowice i środki do jej przenoszenia są wyssane z palca.
Irana posiada rakiety które zdolne są przenosic co najwyżej ładunki konwencjonalne na nie więcej niż 3000 km.
Do tego rakiety te są bardzo zawodne.
Głowic nie ma w ogóle bo ich program nie jest jeszcze tak zaawansowany.
A to co usiłuje wmówic światu Bush że wystarczy zamontowac na rakiecie pret z elektrowni i troche plastiku to są brednie jakich mało.

Powiedzmy sobie szczerze tarcza nie jest potrzebna.
Z reszta kłóci się to z doktryną posiadania broni jądrowej.
Nie chodzi w niej przecież żeby rozpieprzyc pół świata a o to by przestraszyc przeciwnika.
Budowanie instalacji które w ogóle się nie przydadzą przy dzisiejszych stosunkach międzynarodowych gdzie w wielu krajach panuje głód w innych wojna jest co najmniej hipokryzją.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez vere dnia Pią 17:30, 18 Sty 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Itsuro
PostWysłany: Sob 10:40, 19 Sty 2008 
Zachód Słońca
Zachód Słońca

Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 234
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Poznań


Jestem przeciwny globalizacji amerykańskiej ponieważ grozi to nam wykorzenieniem to po pierwsze a po drugie nie chce by w naszym kraju było sztucznie jak w U.S.A bo my mamy swoją historię a oni nie, my swoją ziemię mamy od zarania dziejów a oni ją ukradli i udają że wszystko jest dobrze, i to są powody dla których jestem przeciwko ameryce.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gyenshin
PostWysłany: Sob 15:18, 19 Sty 2008 
Roztańczony Pył Świata
Roztańczony Pył Świata

Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 855
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Metropolia Górnośląska


Itsuro napisał:
nie chce by w naszym kraju było sztucznie jak w U.S.A bo my mamy swoją historię a oni nie

mają, tylko krótszą. za tysiąc lat różnica będzie dużo mniej istotna.

Cytat:
my swoją ziemię mamy od zarania dziejów a oni ją ukradli i udają że wszystko jest dobrze.

a homo sapiens sapiens ukradł Europę neandertalczykom. nie wspominając o tym, że Anglowie i Sasi zwinęli Brytanię Celtom.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Desdemona
PostWysłany: Wto 21:38, 22 Sty 2008 
Zmierzch
Zmierzch

Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 309
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5


Opus Diabolicum napisał:
Musze przyznać się, iż co do głupoty Amerykanów zmieniłem ostatnio troszkę podejście.Mianowicie : widziałem wywiady z ludźmi tam żyjącymi i na pytanie co jest stolicą Włoch - padała odpowiedź Francja.Jakie państwa U.S.A powinny zbombardować - padała odpowiedź Niemcy, po czym zaznaczali na mapie Australię.To samo było z mieszkańcami Anglii : nie wiedzieli jaki jest najwyższy szczyt świata ale byli pewni, że leży gdzieś w U.K. Śmiałem się dopóki nie zobaczyłem wywiadów z obywatelami naszego państwa : Kiedy obchodzimy Święto 3 Maja : Eee....chyba w Kwietniu.


O, gdzie takie wywiady widziałeś? Zabiłeś mi ćwieka Grey_Light_Colorz_PDT_04


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
vere
PostWysłany: Wto 22:03, 22 Sty 2008 
Łowca czarownic
Łowca czarownic

Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 1024
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Sfera Materii Negatywnej


Cytat:
oni ją ukradli i udają że wszystko jest dobrze, i to są powody dla których jestem przeciwko ameryce.


To samo można powiedziec na temat obecnych granic Polski.
Można powiedziec że połowę "ukradli" Niemcom.
Zanim zaczniesz rzucac takimi określeniami poducz się może najpierw historii Stanów co ?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 2 z 3
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Forum Gotyk-Forum.pl - Gotyckie forum otwartego myśliciela. Strona Główna  ~  Psychologia i socjologia

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach